Gå til startsiden her

Åbningsmatch:

Med Sparekassen Faaborg som sponsor afviklede vi åbningsmatchen søndag d. 17. april. Der var 112 deltagere der mødte op til en kold morgen, men efterhånden som dagen skred frem, blev vejret bedre og bedre.

Der blev som sædvanligt spillet i 3 rækker, og vinder i A-rækken blev Frederiks Rasch  med +1, Runner Up blev Erik Dyreborg ligeledes med +1, mens Frede Sellebjerg tog trediepladsen med +2.

I B-rækken, som spillede Stablefort, blev vinderen Nicolaj Urban Pedersen med 43 point, Runner Up blev Søren-Emil Bendtsen med 40 point, mens trediepladsen gik til Frederik Westphal med 34 point.

I C-rækken, der også spillede Stablefort, hed vinderen Mette Bisgaard med 45 point, Runner Up blev Jens-Erik Bay med 32 point, og tredie blev Grethe Simonsen med 22 point.

 

Åbnet hus Aug
Vær opmærksom på at banen er meget våd, og der må derfor ikke køres med buggy.
De nye årsmærker er kommet
Generalforsamling i Faaborg Golfbane A/S
Så kom sneen. Alt er hvidt, og svært at spille på!
Faaborg Golf er kommet på Facebook