Dalkildegaards Alle 1, 5600 Faaborg

Har du nogle spørgsmål, så ring.

Telefon: 62 61 77 43

​Ændring

Faaborg, den 5. marts 2017​

Til Faaborg Golfklub`s medlemmer!

På grund af den meget svære og vanskelige økonomiske situation som klubben befinder sig i, har bestyrelsen desværre måtte tage den meget svære beslutning at opsige vores Pro Christian R. Henriksen med fratrædelse pr. 31. maj 2017.

Til grund for opsigelsen er udelukkende vore økonomiske forhold.

Bestyrelsen har tilbudt Christian, at han fortsat kan drive "Butikken" og sit Golfakademi fra klubbens faciliteter uden udgifter for ham. Christian er også blevet tilbudt at Faaborg Golfklub ville købe timer hos ham til træning for klubbens medlemmer.

Bestyrelsen vil gerne takke Christian for det store og dygtige engagement han har haft for klubben og håber, at vi kan fortsætte samarbejdet i reduceret form.

Med venlig hilsen

Bestyrelsen Faaborg Golfklub

Ebbe Durck

Formand

Kontakt din ​Golfklub i dag

Faaborg Golfklub

Dalkildegaards Alle 1

5600 Faaborg

Telefon: 62 61 77 43

E-mail: faaborggolfklub@sport.dk

web-master: keld@faabva.dk​

CVR: 15443049

Faaborg Golfklub
Dalkildegaards Alle 1
5600 Faaborg